Profesyonel Vize Danışmanlık Hizmeti

Arzu ederseniz profesyonel Vize Danışmanlık servisimiz ile hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde sizlere yardımcı olabiliriz. Devamı »

Dubai Konsolosluğu, Dubai Vizesi

Dubai vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri ve Dubai seyahatinizin gerçekleşebilmesi için yerine getirilmesi gereken bir prosedürdür. Devamı »

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pasaport Fotokopisi - Kimlik Fotokopisi - 1 Adet Fotoğraf hazırladıktan sonra info@avrupavizebasvurusu.com*\\\\\\\\\\\'a atmanızla işlemleri başlatırız! Devamı »

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vize işlemlerinizin sorunsuz ve yolunda ilerlemesi halinde 2 iş günü içerisinde alınabilecektir. Devamı »

Dubai Turist Vize

Dubai için alınan vizeler turistik amaçlıdır ve tek girişli olup 29 gün maximum kalışlıdır! Devamı »

Dubai Online Başvuru

Sadece Pasaport Kimlik Ve Resim İle Devamı »

 

Dubai hakkında

DUBAİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN TEMEL BİLGİLER

Resmi Din: İslam,

Resmi Dil: Arapça, Farsça, İngilizce, Hintçe

Para Birimi: Dirham ve Fills

Saat Farkı: Türkiye den 2 saat ileridedir

Elektrik: 220 volt

İletişim: Türkiye yi aramak için önce 00+90+ alan kodu daha sonra arayacağınız telefon numarasını çeviriniz. Cep telefonları Dubai de çalışmaktadır.

Ulaşım : Emirates ve Türk Havayolları’nın haftanın her günü Dubai uçuşu bulunur.

İklim :Tropikal bir iklime sahiptir. Hava sıcaklığı kışın 25 C ile 30 C arasında yaşanırken yazın ise 48 C ye çıkmaktadır.

Konum: Birleşik Arap Emirlikleri, Güneybatı Asya daki Arap Yarımadası nda yedi emirlikten oluşan bir Ortadoğu ülkesidir.  Nüfus: 2,66 milyon

Zaman Dilimi: GMT +4 zaman dilimindedir.

Başkent: Birleşik Arap Emirlikleri nin başkenti Abu Dabi olup, Dubai yedi Emirlikten biridir.

Dil: Arapça ve İngilizce Din: Müslüman, Hindu, Hristiyan Elektrik: 220/240 V,50Hz

Mevsim: Tropikal ve nemli iklime sahiptir ve sıcaklık yıl boyu 27- 32 C arasında değişir. Kasım-  Nisan arası normal sezon,  Mayıs – Ekim arası sıcak sezondur

Giyim: Bol pamuklu kıyafetler günün sıcağında şapkalarla birlikte yıl boyu güneşli iklime en uygun kıyafetlerdir. Kış akşamları şaşırtıcı derecede serin olabilir ve aşırı havalandırma için hazırlıklı gelmek en iyisidir. Dubai genellikle hoşgörülü olsa da, şehirde mütevazi giyinmelisiniz ve özellikle Ramazan sırasında daha uzaklara gidildiği takdirde uzun etekler veya pantolonlar ve kısa kollu kıyafetler gereklidir.

Para Birimi: Dirhem ve onun yüzde biri olan flis

Parite: 1 USD  =  3.67 AED   =   4.5 AED (Aralık 2014)

Ülke Kodu: +971

Internet: Çoğu otelde mevcuttur ve ayrıca her bölgede internet kafe bulmak mümkündür.

Cep Telefonu: Tüm operatörler çalışmaktadır.

Trafik: Sağdandır ve araba kiralanabilir ancak uluslararası ehliyet gereklidir.

Kredi Kartları: Otellerde ve alışveriş merkezlerinde önemli kredi kartlarının hemen hepsi geçerlidir. Visa, Master Card, Diners Club ve Amerikan Express tüm otellerde ve mağazalarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Sağlık Detayları: Genelde problem yoktur.

Sağlık Hizmetleri: Otellerde ve hastanelerde iyi eğitimli personel bulunur. Emirates Hospital Dubai. Tel: 3496666 Al Maktoum Hospital: 04 222 1211 Acil Numaralar: Polis 999 – Ambulans 999

Türk Konsolosluğu: +971 4 331 86 62 Trade Center, Sheikh Zayed Rd. 8.Kat

Vize-Pasaport: Dubai deki yetkili acenteler tarafından alınan vizeler orijinal vize yerine geçmektedir. Havaalanında gümrükte ibraz edilmesi yeterlidir. Ülkeden çıkış yapıncaya kadar saklanması gereklidir. Yeşil Pasaport sahiplerine Vize gerekmez.

Alışveriş: Dükkanlar  08:30-13:00 / 16:00-22:00 arasında açıktır. Dubai de ki resmi hafta sonu tatili Cuma & Cumartesi olduğundan bir çok işyeri bu günlerde kapalıdır. Bazı yerel şirketler hala eski uygulamaya bağlı kalarak Perşembe günü yarım gün ve Cuma günü tam gün tatil yapmaktadırlar. Büyük alışveriş merkezleri her gün 22:00 ye kadar açıktır.

(Cuma günleri Cuma namazından sonra genelde saat 14.00 ten sonra hizmet vermektedir)

Bayramlarda alışveriş merkezleri, ilk gün genelde öğlene kadar  kapalı olmakla beraber, saat 14.00 ten sonra  hizmet vermektedirler.

Bahşiş: Genelde restoranlarda yada otellerde alınan servislerin karşılığında  % 10 kadar bahşiş verilir. Restoranlarda servis ücreti faturaya dahil edilmiş olarak gelebilir, bu sebepten faturanın incelenerek bahşiş verilmesi daha uygun olacaktır.

Vergi İadesi: Yoktur

Havaalanı: Dubai International Airport(Dubai-DXB)

Duty Free: Havaalanında bagaj alım bantları yanında faydalı bir Duty Free mağazası vardır. Gelenlerin 400 sigara veya 250 gram cigar, 200 ml parfüm ve dört litre şarap veya alkollü içecek hakları bulunur.

Uyuşturucu ve alkol: Uyuşturucu yasaktır ve ilgili cezalar çok serttir; lisanslı restoran, bar ve kulüplerde alkol servisi yapılır ancak şehir içinde satın alınamaz. Alkollü araba kullanmak kabul edilemez bir durumdur ve suçlular için çok ağır cezaları vardır.

Toplum içinde davranış: Toplum içinde temkinli davranılmalıdır – sarhoşluk ve aleni yakınlık gösterileri Müslüman kültürü için yakışıksızdır ve yasa dışıdır.

Güvenlik: Dubai çok düşük suç oranlarıyla dünyadaki en güvenli şehirdir ve bu da şehirde dolaşmanın oldukça güvenli olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, Dubai büyük bir dünya şehridir ve sağduyulu önlemlere dikkat edilmelidir. Kadınlar kenti tek başına keşfetmekte pek sorun yaşamazlar. Ancak yine de, mütevazi bir giyim anlayışı şehrin daha geleneksel bölümlerinde gereksiz dikkat çekilmesini önleyecektir.

Dubai vize başvurusu www.dubaivizebasvurusu.com adresinden online olrak yapabilirsiniz.

Dubai Vize Başvurusu Hattı : 

GSM : 0535 838 45 41