Profesyonel Vize Danışmanlık Hizmeti

Arzu ederseniz profesyonel Vize Danışmanlık servisimiz ile hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde sizlere yardımcı olabiliriz. Devamı »

Dubai Konsolosluğu, Dubai Vizesi

Dubai vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri ve Dubai seyahatinizin gerçekleşebilmesi için yerine getirilmesi gereken bir prosedürdür. Devamı »

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pasaport Fotokopisi - Kimlik Fotokopisi - 1 Adet Fotoğraf hazırladıktan sonra info@avrupavizebasvurusu.com*\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'a atmanızla işlemleri başlatırız! Devamı »

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vize işlemlerinizin sorunsuz ve yolunda ilerlemesi halinde 2 iş günü içerisinde alınabilecektir. Devamı »

Dubai Turist Vize

Dubai için alınan vizeler turistik amaçlıdır ve tek girişli olup 29 gün maximum kalışlıdır! Devamı »

Dubai Online Başvuru

Sadece Pasaport Kimlik Ve Resim İle Devamı »

 

Dubai hakkında

Yeşil ve Diplomatik pasaportlar vizeden muaftır ve sadece normal “umumi BORDO pasaportlara” vize uygulanmaktadır.

S. Vize başvuru süreci kaç gün sürer?

C) 2 yada 3 Gün Sürmektedir Normal Şartlarda, Daha Önce Giriş Çıkışı Olan Kişilerde Bir Gün Sürmektedir.

S. Başvuru saati var mıdır?

C. Başvurular gün içerisinde 09:00 ile 16:00 saatleri arasında alınmaktadır.16:00’dan sonra yapılacak başvurular ertesi gün işleme alınacaktır.

S. Vizem çıkmadığı takdirde yatırdığım ücret iade edilir mi?

C. Hayır, yatırılan ücret iade edilmez.

S. BAE (Dubai) vizesinin geçerlilik süresi ne kadardır?

C. Dubai vizesi onaylandığı tarihten itibaren 58 gün geçerlidir. Bu süre içinde 29 gün kalış izni vardır.

S. Ödemeyi ne şekilde yapabilirim?

C. Ödemeyi banka havalesi veya Eft Olarak Yapılmaktadır.

S. Vize kalış süremi (29 gün) Dubai’deyken uzatabilir miyim?
C . Vize süresi uzatılamamaktadır. Ülkeden çıkış yapılıp, yeniden vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

S. Dubai vizem pasaportuma işlenecek mi?

C. Dubai vizesi elektronik ortamda hazırlanıp bilgisayar sistemine kaydedilmektedir. Vizeniz size mail yoluyla iletildikten sonra bir çıktısını alıp pasaportunuzun arasında muhafaza edebilirsiniz. Dubai ‘ye giriş yapmadan önce pasaport polisine pasaport ve vize evrağınızı beyan ettikten sonra ülkeye giriş yapabilirsiniz.

DUBAİ VİZESİ  HAKKINDA 

 • Dubai vizeleri vizenin üzerinde yazan,  tarihler arasında geçerli olup bu tarihler arasında giriş yapılıp, giriş yapıldığı tarihden itibaren 29 gün maximum!  kalışlıdır. Genel olarak alınan vize türü Tek giriş çıkışlıdır. Diğer vize türleri için bilgi alabilirsiniz.
 • Turistik Seyahat / İş Seyahatı / Fuar Katılımı Ziyaret amaçları ile vizenizi kullanabilirsiniz.
 • Vize elektronik olup hazır olduğunda Mail adresinize gönderilmektedir.
 • Tarafımızdan alına vize ile istediğiniz hava yolu ayrımı olmadan seyahat edebilirsiniz.
 • 58 gün içersinde pasaport sahibinin Dubai’ye giriş yapmış olması gerekir.
 • Dubai vizeleri tek girişlidir, vizesi onaylanan Pasaport sahibi Dubai’ye 1 kez giriş yapabilir ve giriş yaptığı tarihten itibaren 29 gün kalma hakkına sahip olur.
 • Vize başvurularınızın işlem süreci genel olarak 48 saattir. Fakat çok nadir durumlarda vize işlem süreci 48 saati aşabilmektedir.
 • Örneğin; Pazartesi erken saatte yapılan başvurular “Normal Şartlarda” Salı günü en geç öğlene kadar sonuçlanmakta ve pasaport sahibine mail yoluyla “E-Vize” olarak tarafımızdan gönderilmektedir.
 • Fakat! Dubai Göçmenlik bürosu Cuma günleri resmi tatil olduğundan kapalıdır ve Perşembe günleri yapılan başvurular %50 oranla ya Pazar günü “11:00 ile 17:00 arası” ya da pazartesi sabah saatlerinde sonuçlanır.
 • Vize Servisimiz üzerinden 7/24 Dubai vize başvurusu yapabilirsiniz.
 • 25 Yaş altı bayan yolcular ek soruşturmaya tutulmaktadır Vize başvuruları olumlu yada olumsuz sonuçlanabilmektedir.
 • 18 yaş altındaki çocuklar yanlarında 1.derece aile yakını olmaksızın tek başlarına Dubai’ye yolculuk edememektedirler.
 • Vize ücretlerinin güvenliğe takılması ya da red alması durumunda dahi geri iadesi yoktur.
 • Vize başvurularının onaylanması ya da red edilme hakkı BAE Göçmenlik Ofisi Güvenlik departmanının yetkisindedir. Güvenliğe takılan vizeleriniz ile ilgili ek evraklar tarafımızdan talep edilecek olup, olumlu olumsuz sonuçlandırma  sizlere bilgilendirilecektir.

 

DUBAİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN TEMEL BİLGİLER

Resmi Din: İslam,

Resmi Dil: Arapça, Farsça, İngilizce, Hintçe

Para Birimi: Dirham ve Fills

Saat Farkı: Türkiye den 2 saat ileridedir

Elektrik: 220 volt

İletişim: Türkiye yi aramak için önce 00+90+ alan kodu daha sonra arayacağınız telefon numarasını çeviriniz. Cep telefonları Dubai de çalışmaktadır.

Ulaşım : Emirates ve Türk Havayolları’nın haftanın her günü Dubai uçuşu bulunur.

İklim :Tropikal bir iklime sahiptir. Hava sıcaklığı kışın 25 C ile 30 C arasında yaşanırken yazın ise 48 C ye çıkmaktadır.

Konum: Birleşik Arap Emirlikleri, Güneybatı Asya daki Arap Yarımadası nda yedi emirlikten oluşan bir Ortadoğu ülkesidir.  Nüfus: 2,66 milyon

Zaman Dilimi: GMT +4 zaman dilimindedir.

Başkent: Birleşik Arap Emirlikleri nin başkenti Abu Dabi olup, Dubai yedi Emirlikten biridir.

Dil: Arapça ve İngilizce Din: Müslüman, Hindu, Hristiyan Elektrik: 220/240 V,50Hz

Mevsim: Tropikal ve nemli iklime sahiptir ve sıcaklık yıl boyu 27- 32 C arasında değişir. Kasım-  Nisan arası normal sezon,  Mayıs – Ekim arası sıcak sezondur

Giyim: Bol pamuklu kıyafetler günün sıcağında şapkalarla birlikte yıl boyu güneşli iklime en uygun kıyafetlerdir. Kış akşamları şaşırtıcı derecede serin olabilir ve aşırı havalandırma için hazırlıklı gelmek en iyisidir. Dubai genellikle hoşgörülü olsa da, şehirde mütevazi giyinmelisiniz ve özellikle Ramazan sırasında daha uzaklara gidildiği takdirde uzun etekler veya pantolonlar ve kısa kollu kıyafetler gereklidir.

Para Birimi: Dirhem ve onun yüzde biri olan flis

Parite: 1 USD  =  3.67 AED   =   4.5 AED (Aralık 2014)

Ülke Kodu: +971

Internet: Çoğu otelde mevcuttur ve ayrıca her bölgede internet kafe bulmak mümkündür.

Cep Telefonu: Tüm operatörler çalışmaktadır.

Trafik: Sağdandır ve araba kiralanabilir ancak uluslararası ehliyet gereklidir.

Kredi Kartları: Otellerde ve alışveriş merkezlerinde önemli kredi kartlarının hemen hepsi geçerlidir. Visa, Master Card, Diners Club ve Amerikan Express tüm otellerde ve mağazalarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Sağlık Detayları: Genelde problem yoktur.

Sağlık Hizmetleri: Otellerde ve hastanelerde iyi eğitimli personel bulunur. Emirates Hospital Dubai. Tel: 3496666 Al Maktoum Hospital: 04 222 1211 Acil Numaralar: Polis 999 – Ambulans 999

Türk Konsolosluğu: +971 4 331 86 62 Trade Center, Sheikh Zayed Rd. 8.Kat

Vize-Pasaport: Dubai deki yetkili acenteler tarafından alınan vizeler orijinal vize yerine geçmektedir. Havaalanında gümrükte ibraz edilmesi yeterlidir. Ülkeden çıkış yapıncaya kadar saklanması gereklidir. Yeşil Pasaport sahiplerine Vize gerekmez.

Alışveriş: Dükkanlar  08:30-13:00 / 16:00-22:00 arasında açıktır. Dubai de ki resmi hafta sonu tatili Cuma & Cumartesi olduğundan bir çok işyeri bu günlerde kapalıdır. Bazı yerel şirketler hala eski uygulamaya bağlı kalarak Perşembe günü yarım gün ve Cuma günü tam gün tatil yapmaktadırlar. Büyük alışveriş merkezleri her gün 22:00 ye kadar açıktır.

(Cuma günleri Cuma namazından sonra genelde saat 14.00 ten sonra hizmet vermektedir)

Bayramlarda alışveriş merkezleri, ilk gün genelde öğlene kadar  kapalı olmakla beraber, saat 14.00 ten sonra  hizmet vermektedirler.

Bahşiş: Genelde restoranlarda yada otellerde alınan servislerin karşılığında  % 10 kadar bahşiş verilir. Restoranlarda servis ücreti faturaya dahil edilmiş olarak gelebilir, bu sebepten faturanın incelenerek bahşiş verilmesi daha uygun olacaktır.

Vergi İadesi: Yoktur

Havaalanı: Dubai International Airport(Dubai-DXB)

Duty Free: Havaalanında bagaj alım bantları yanında faydalı bir Duty Free mağazası vardır. Gelenlerin 400 sigara veya 250 gram cigar, 200 ml parfüm ve dört litre şarap veya alkollü içecek hakları bulunur.

Uyuşturucu ve alkol: Uyuşturucu yasaktır ve ilgili cezalar çok serttir; lisanslı restoran, bar ve kulüplerde alkol servisi yapılır ancak şehir içinde satın alınamaz. Alkollü araba kullanmak kabul edilemez bir durumdur ve suçlular için çok ağır cezaları vardır.

Toplum içinde davranış: Toplum içinde temkinli davranılmalıdır – sarhoşluk ve aleni yakınlık gösterileri Müslüman kültürü için yakışıksızdır ve yasa dışıdır.

Güvenlik: Dubai çok düşük suç oranlarıyla dünyadaki en güvenli şehirdir ve bu da şehirde dolaşmanın oldukça güvenli olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, Dubai büyük bir dünya şehridir ve sağduyulu önlemlere dikkat edilmelidir. Kadınlar kenti tek başına keşfetmekte pek sorun yaşamazlar. Ancak yine de, mütevazi bir giyim anlayışı şehrin daha geleneksel bölümlerinde gereksiz dikkat çekilmesini önleyecektir.

Dubai vize başvurusu www.dubaivizebasvurusu.com adresinden online olrak yapabilirsiniz.

Dubai Vize Başvurusu Hattı : 

GSM : 0535 838 45 41